Track Performer of the Year – Graham Peet, Sr., Haverford
Field Performer of the Year – Justin Canedy, Fr., Johns Hopkins
Rookie Performer of the Year – Justin Canedy, Fr., Johns Hopkins
Coach of the Year – Pete Carroll, Swarthmore
Name, School, Class, Event, Hometown / High School
Mike Felix, Ursinus, Jr., Javelin, Pennsburg, Pa. / Upper Perkiomen
Jared Hunt, Swarthmore, Sr., Shot Put, Charlotte, N.C. / Ardrey Kell
Ryan Marrone, Swarthmore, Sr., Discus, Mahopac, N.Y. / Kennedy
Nick Galbraith, Ursinus, Fr., Hammer, Spring City, Pa. / Pope John Paul
Justin Canedy, Johns Hopkins, Fr., High Jump, Long Jump, 4x100, Medina, Ohio / Buckeye High
Benjamin Huang, Johns Hopkins, Sr., Pole Vault, Cockeysville, Md. / Dulaney
Ethan Bartlett, Johns Hopkins, Fr., Triple Jump, N. White Plains, N.Y. / Valhalla
Steven Heinbaugh, Gettysburg, Fr., Decathlon, Fairfield, Pa. / Fairfield
Alexander Mollick, Johns Hopkins, Sr., 100, 200, 4x100, Lansdale, Pa. / Springside Chestnut Hill Academy
Matthew Su, Johns Hopkins, Jr., 110 Hurdles, 4x100, Jericho, N.Y. / Jericho Senior
Tyler Reilly, Ursinus, Fr., 400, 4x400, Thornhurst, Pa. / North Pocono
Nicholas Grissinger, Gettysburg, So., 400 Hurdles, Palmyra, Pa. / Milton Hershey
Sam Morgan, Muhlenberg, Fr., 800, Allentown, Pa. / Parkland
Greg Morgan, Haverford, Sr., 1500, Hollidaysburg, Pa. / Episcopal
Ryan Herlihy, Haverford, Sr., 3000 Steeplechase, Dennisville, N.J. / Middle Township
Graham Peet, Haverford, Sr., 5000, 10000, Vashon, Wash. / The Northwest School
Nathaniel Amoah, Johns Hopkins, Fr., 4x100, Blacklick, Ohio / Licking Heights High School
Bradley Duncan-Taylor, Ursinus, Fr., 4x400, Kingston, Jamaica / Jamaica College
Austin Bittenbender, Ursinus, Jr., 4x400, Red Hill, Pa. / Upper Perkiomen
Andre Kelly, Ursinus, Jr., 4x400, Radnor, Pa. / Radnor
Thomas Riordan, Dickinson, Jr., 4x800, Campbell, S.C. / Landrum
William Chandler, Dickinson, Sr., 4x800, Westfield, N.J. / Westfield
Bryce Descavish, Dickinson, Jr., 4x800, Ebensburg, Pa. / Central Cambria
Eric Herrmann, Dickinson, Sr., 4x800, Saint James, N.Y. / Smithtown
SECOND TEAM
Tanner Erisman, Franklin & Marshall, Sr., Javelin, Washington Boro, Pa. / Penn Manor
Billy Emerson, McDaniel, Sr., Shot Put, Germantown, Md. / Watkins Mill
Jared Hunt, Swarthmore, Sr., Discus, Hammer, Charlotte, N.C. / Ardrey Kell
Daniel Belkin, Swarthmore, Sr., High Jump, Triple Jump, Florence, Mass. / Northampton
Adam Gamber, Dickinson, Jr., Pole Vault, Greensburg, Pa. / Hempfield
Benjamin Hejna, Swarthmore, Sr., Long Jump, Batavia, Ill. / Batavia
Mitchell Porter, Johns Hopkins, Fr., Decathlon, Sidney, Neb. / Sidney
Matthew Su, Johns Hopkins, Jr., 100, Jericho, N.Y. / Jericho Senior
Justin Canedy, Johns Hopkins, Fr., 110 Hurdles, Medina, Ohio / Buckeye High
Tyler Reilly, Ursinus, Fr., 200, 4x100, Thornhurst, Pa. / North Pocono
Nathaniel Amoah, Johns Hopkins, Fr., 400, Blacklick, Ohio / Licking Heights High School
Ben Brandeis, Dickinson, Fr., 400 Hurdles, Allison Park, Pa. / Hampton
Gavin Gibson, McDaniel, Sr., 800, Newark, Del. / Sanford
Corey Mullins, Muhlenberg, Sr., 1500, Danbury, Conn. / Danbury
Graham Peet, Haverford, Sr., 3000 Steeplechase, Vashon, Wash. / The Northwest School
Greg Morgan, Haverford, Sr., 5000, 4x800, Hollidaysburg, Pa. / Episcopal
Bryce Descavish, Dickinson, Jr., 10000, Ebensburg, Pa. / Central Cambria
Austin Bittenbender, Ursinus, Jr., 4x100, Red Hill, Pa. / Upper Perkiomen
Octavious Carter, Ursinus, Fr., 4x100, Souderton, Pa. / La Salle College H.S.
Tyree Williams-Jackson, Ursinus, Fr., 4x100, Baltimore, Md. / Loyola Blakefield
Matthew Weller, Gettysburg Fr., 4x400, Westminster, Md. / Winters Mill
Steven Heinbaugh, Gettysburg, Fr., 4x400, Fairfield, Pa. / Fairfield
Nicholas Grissinger, Gettysburg, So., 4x400, Palmyra, Pa. / Milton Hershey
Thaddeus Cwiklinski, Gettysburg, Sr., 4x400, Glen Rock, Pa. / York Catholic
Ian Woodhouse, Haverford, Sr., 4x800, Cambridge, Mass. / Cambridge Rindge and Latin
Chris Goings, Haverford, Sr., 4x800, Haddonfield, N.J. / Haddonfield Memorial
Hiro Kawakatsu, Haverford, Jr., 4x800, Tokyo, Japan / Bronxville (N.Y.)
HONORABLE MENTION
Austin Bittenbender, Ursinus, Jr., Javelin, Red Hill, Pa. / Upper Perkiomen
Griffin McMann, Ursinus, So., Shot Put, Sellersville, Pa. / Pennridge
Billy Emerson, McDaniel, Sr., Discus, Germantown, Md. / Watkins Mill
Michael Cortese, Gettysburg, Sr., Hammer, Haddonfield, N.J. / Haddon Township
Mitchell Porter, Johns Hopkins, Fr., High Jump, Sidney, Neb. / Sidney
Ben Arehart, Muhlenberg, Fr., High Jump, Delhi, N.Y. / Delaware Academy
Zachary Lill, Muhlenberg, So., Pole Vault, Medford, N.J. / Shawnee
Matthew Su, Johns Hopkins, Jr., Long Jump, Jericho, N.Y. / Jericho Senior
Patrick Smith, McDaniel, Jr., Triple Jump, Frederick, Md. / Gov. Thomas Johnson
Alex West, McDaniel, Sr., Decathlon, Ashburn, Va. / Broad Run
Octavious Carter, Ursinus, Fr., 100, Souderton, Pa. / La Salle College H.S.
Robert Eppley, Swarthmore, Sr., 110 Hurdles, Orinda, Calif. / College Prep
Adil Belgaumi, Swarthmore, Jr., 200, Karachi, Pakistan / Karachi Grammar Schoool
Jonathon Brown, Johns Hopkins, So., 400, Canandaigua, N.Y. / Canandaigua Academy
Kem Montina, Muhlenberg, Jr., 400 Hurdles, Hamilton, N.J. / Nottingham
Alex Dixon, Johns Hopkins, Fr., 800, Cranberry Township, Pa. / Seneca Valley High
Eric Herrmann, Dickinson, Sr., 1500, Saint James, N.Y. / Smithtown
Samuel Sheldon, Gettysburg, Jr., 3000 Steeplechase, Tully, N.Y. / Tully
Bryce Descavish, Dickinson, Jr., 5000, Ebensburg, Pa. / Central Cambria
Conor Madden, Haverford, Jr., 10000, Haddonfield, N.J. / Haddon Township
SPORTSMANSHIP TEAM
Ben Sobel, Dickinson, So., Hanover, N.H. / Hanover
Brandon Davis, Franklin & Marshall, Sr., Mount Joy, Pa. / Elizabethtown Area
Michael Miller, Gettysburg, Sr., Malvern, Pa. / Great Valley
Oscar Huang, Haverford, Sr., Shenzhen, China / Shenzhen Foreign Languages School
Jacob Meyer, Johns Hopkins, Jr., Chicago, Ill.
Gavin Gibson, McDaniel, Sr., Newark, Del. / Stanford
Chris Funge, Muhlenberg, Sr., Wayne, N.J. / Wayne Valley
Ben Warren, Swarthmore, Sr., Georgetown, Texas / St. Stephen's Episcopal
Austin Bittenbender, Ursinus, Jr., Red Hill, Pa. / Upper Perkiomen