Olivia Lyman, Dickinson
First Team
Name, School, Year, Event, Hometown/High School
Olivia Lyman, Dickinson, Soph, 200/500/1650 Free, Mount Kisco, N.Y. / Horace Greeley
Katie Schmidt, Dickinson, Soph, 200 Back, Orono, Minn. / Breck School
Syd Knadler, McDaniel, Sr, 50 Free, Crowley Lake, Calif. / Mammoth
Emily Bley, Swarthmore, Soph, 400 IM, Tempe, Ariz. / McClintock
Liz Staton, Swarthmore, Soph, 200 Breast, San Carlos, Ca. / Carlmont
Clara Baker, Ursinus, Soph, 200/400 FR, 200/400 MR, 100 Fly, Poughkeepsie, N.Y. / Arlington
Grace Emig, Ursinus, Fr, 200 FR, Horsham, Pa. / Hatboro-Horsham
Sydney Gundersen, Ursinus, Jr, 200/400/800 FR, 400 MR, 100 Free, Reading, Pa. / Exeter
Alli Hemp, Ursinus, Sr, 200 MR, Smithtown, N.Y. / Hauppague
Meggie Leitz, Ursinus, Jr, 200 Fly, 400/800 FR, Upper Darby, Pa. / Upper Darby
Kathryn Longenecker, Ursinus, Soph, 800 FR, Reading, Pa. / Muhlenberg
Peyten Lyons, Ursinus, Soph, 200/400 FR, 200 IM, 200/400 MR, 100 Back, Palmyra, Pa. / Palmyra
Haley Sturla, Ursinus, Fr, 800 FR, Lancaster, Pa. / Manheim Township
Olivia Tierney, Ursinus, Jr, 200/400 MR, Broomall, Pa. / Villa Maria
Jenni Clune, Washington College, Jr, 100 Breast, Bowie, Md. / Eleanor Roosevelt
Most Outstanding Performer – Olivia Lyman, Soph, Dickinson
Rookie Outstanding Performer – Clare Cushing, Fr., Swarthmore
Coach of the Year – Mark Feinberg, Ursinus
Honorable Mention
Name, School, Year, Event, Hometown/High School
Caroline Fry, Franklin & Marshall, Fr, 1650 Free, Glen Ellyn, Ill. / Saint Andrews School
Sydney Boswell, Gettysburg, Jr, 400 MR, Linwood, N.J. / Mainland Regional
Savannah Llewellyn, Gettysburg, Jr, 200/400 MR, Plainfield, N.J. / Plainfield
Caroline Moyer, Gettysburg, Sr, 200/400 MR, Malvern, Pa. / Great Valley
Nicole Farina, Gettysburg, Jr, 200 MR, Newark, Del. / Ursuline Academy
Kate Crilly, Gettysburg, Fr, 200/400 MR, Shrewsbury, N.J. / Ranney School
Liz Staton, Swarthmore, Soph, 100 Breast, San Carlos, Ca. / Carlmont
Clara Baker, Ursinus, Soph, 200 Fly, Poughkeepsie, N.Y. / Arlington
Sydney Gundersen, Ursinus, Jr, 50 Free, 200 Free, Reading, Pa. / Exeter
Meggie Leitz, Ursinus, Jr, 100 Fly, 100 Back, Upper Darby, Pa. / Upper Darby
Peyten Lyons, Ursinus, Soph, 200 Back, Palmyra, Pa. / Palmyra
Olivia Tierney, Ursinus, Jr, 400 IM, 200 Breast, 200 FR, Broomall, Pa. / Villa Maria
Jenni Clune, Washington College, Jr, 200 IM, 100 Free, 200/400 FR, Bowie, Md. / Eleanor Roosevelt
Mackenzie Gaze, Washington College, Jr, 200/800 FR, Saratoga Springs, N.Y. / Saratoga Springs
Katie Gorman, Washington College, Jr, 200/400/800 FR, Whippany, N.J. / Whippany Park
Julia Portmann, Washington College, Soph, 500 Free, 400/800 FR, Palatine, Ill. / William Fremd
Anna Schmittle, Washington College, Soph, 200/400/800FR, York, Pa. / York Suburban
Sportsmanship Team
Lillian Oyen-Ustad, Bryn Mawr, Soph, Rhinebeck, N.Y. / Rhinebeck
Tanita Leary, Dickinson, Sr, Larchmont, N.Y. / Mamaroneck
Megan Liang, Franklin & Marshall, Sr, Moraga, Calif. / Campolindo
Caroline Moyer, Gettysburg, Sr, Malvern, Pa. / Great Valley
Kelly Lewis, McDaniel, Sr, Montgomery Village, Md. / Watkins Mill
Sierra Bienz, Swarthmore, , Laramie, Wyo. / Laramie
Katie Madden, Ursinus, Soph, Bloomsburg, Pa. / Central Columbia
Alex Searles, Washington College, Fr, Richmond, Va. / Douglas S. Freeman